Kto je Aledmys Diaz a prečo biť .345?

Pred štyrmi rokmi, keď v Holandsku spolu s kubánskym národným baseballovým tímom odišiel Aledmys Diaz. Zo všetkého a každého, koho vedel. “” Myslím, že už nikdy neuvidím svoju mamu, môjho otca a mojej priateľky, “povedal Diaz Guardian. “Ale musíte si uvedomiť, že by som bol 23 rokov v národnom tíme a nič nemám.Niekedy v živote musíte prijímať rozhodnutia, aby ste vyrastali. “

A kvôli týmto rozhodnutiam St Louis kardinálov sleduje, že sa stane jedným z najlepších hitlistov v baseballe.

Hra minulý týždeň by sa nezačala na ďalšie dve hodiny, ale manažér kardinálov Mike Matheny už rád, čo videl z jeho krátkej stopy: Diaz meno v svetle na poliach outfield na štadióne Angels, druhý na zozname pre hitters v národnom Liga.

“Nemuseli sme to predpokladať,” povedal Matheny zo svojho miesta v návštevníkoch. Kód bejzbalu je nejasný…Čítajte viac

Nikto to neurobil. Ako by mohol niekto predpovedať, že Diaz, ktorý v poslednej sezóne odohral iba 14 zápasov v Triple A, by bol prvým veľkým lídrom, ktorý by zachytil .500 v jeho prvých 50 bats?Alebo, že vstúpil do hry v pondelok večer, bude štvrtý v NL s priemerom .352?

On nebol len štvrtý v NL. On bol štvrtý pre celý baseball.

Ako sa to stalo? Ako sa hráč, ktorý nezaprel maloletých, náhle stal jedným z najlepších hitlistov v baseballe?

Diaz nemá náklonnosť na ďalšie dve mladé novinky v NL. Trevor Story z Colorada prehral v prvých šiestich hrách MLB rekordných sedem homárov a Corey Seager z Los Angeles už ukázal svoju hviezdnu silu v 27 zápasoch, ktoré odohral s Dodgersom minulú sezónu. Spýtajte sa priemerného baseballu fanúšik, ktorý Aledmys (vyslovuje ah-vedie-miss) Diaz je, a vy môžete dostať “kto?” na oplátku.Ale nie v St Louis.

Diaz mal na jar slušný tábor, ukázal nejaké známky s tým, ako lopta vyšla z jeho netopierov, že bol na správnej ceste – Triple A, kde mohol hrať a pracovať na jeho biť a pole. Potom zranenia vyradili niektorých hráčov. Rozpisové body je potrebné vyplniť, vrátane krátkych prestojov. Ten, kto začal minulú sezónu v Double A, dostal hovor a jeho dopad bol okamžitý a pevný. “Diaz nebol jednou z premenných,” uviedol generálny manažér kardinálov John Mozeliak. “A teraz je.”

Kardináli milujú Diazov prístup. Jeho kontrola nad jeho emóciami. Nechce sa príliš nadšený a má ocenenie, kde je a ako sa tam dostal.Možno je to preto, lebo si Diaz uvedomuje, čo potrebuje, aby sa tam dostal, vie šancu, že ho urobí odkiaľ začal, ako to Mozeliak opisuje, “ako vyhral lotériu.”

Makeup je fantázia baseballové slovo pre nehmotný majetok, ktoré nie sú merané dôvernými štatistikami, ako je WAR alebo OPS, alebo dokonca priemernejší priemer. Nie je kvantifikovaná rýchlosť netopierov alebo mäkké ruky alebo pevnosť ramena. Je to spôsob, akým sa hráč odohráva na ihrisku a mimo ihriska. Ako zvládne nepriazeň? Úspech? Spoluhráči? Tlak?

Všetko v diablovom živote až doposiaľ ho pripravilo na skutočnosť, že sa – a ešte ťažšie – stával v majstrovstvách. Sen o hraní pre veľký ligový tím neprekročil jeho názor ako mladé dieťa vyrastajúce na Kube, kde nemôžete ľahko získať veľké ligové hry v televízii.Cieľom bolo vytvoriť kubánsky národný tím. Modlil týchto hráčov, chcel byť ako oni.

On nevedel veľa o baseballe v Amerike, kým nevytvoril kubánsky National Series a začal hrať proti tímom z celého sveta – vrátane United stavy. On bol ohromený tým, čo videl, začal premýšľať o svojom mieste v hre. Videli, že hráči ako Yoenis Cespedes, ktorí z Kuby odišli z roku 2011, sa dostali do veľkých spoločností. Po tom, čo Diaz prepadol, sa dostal do Mexika, kde sa čoskoro stretol so svojím otcom Rigobertom, ako učiteľ agronómie, cestoval značne mimo Kuby – a mal víza. Po prvé, Diaz musel zriadiť rezidenciu v Mexiku a potom ho MLB vyčistiť skôr, ako by podpísal zmluvu s klubom.Šesť mesiacov, on si myslel, že to bude trvať. Namiesto toho dokumenty uvádzali jeho narodeniny 8. januára 1990 namiesto 1. augusta. Pravdepodobne administratívna chyba: 8/1/90 sa stalo 1/8/90. Bez ohľadu na to MLB rozhodol, že sa nepodpíše na rok, pretože klamal o svojich narodeninách. Jeho pobyt v Mexiku trval 18 mesiacov. Diaz sa vzdal všetkého, čo vedel – jeho krajinu, svoju rodinu – za šancu hrať v Spojených štátoch, a on sa sotva hral. “” Len som sa v tejto veci dôveroval, “povedal Diaz. “Ak chcete hrať (v hlavných ligách), musíte obetovať veľa vecí. Nikdy neľutujem o rozhodnutí. Je to najlepšie rozhodnutie, ktoré som urobil v mojom živote. Naučil som sa veľa trpezlivosti tento rok a pol. Vyrastal som ako človek. Ako muž. “

Pracoval pre skautov z rôznych tímov, vrátane kardinálov, ktorí sa radi, čo videli.Napokon, v marci 2014 ho podpísali na štvorročnú zmluvu vo výške 8 miliónov dolárov a poslali ho na Double A. Bolenie ramena, pravdepodobne výsledkom toho, že šiel z sporadických vitríny pre tímy, aby si zahrali každý deň mu stálo mesiac hrať čas. Keď sa vrátil, nepoložil ligu. Mozeliak preberá časť zodpovednosti.

“Bolí sme jeho vývoj,” povedal Mozeliak. “Podpísanie kubánskych hráčov, ktorí už niekoľko rokov nekonkurzovali, a potom, keď ho skočili do hry s touto rýchlosťou, to nefungovalo. Musíme sa naučiť trpezlivosť. “

Trpezlivosť, a to od Diaz aj od kardinálov. Ale v polovici minulého roka sa zdalo, že sv. Louis bol na sebe tenký. Zobrali ho zo zoznamu štyridsiatich mužov a robili ho spôsobilým na to, aby ho vyzdvihol iný tím.

Nikto.Diazova reakcia na to, že bola odvezená, hovorila o tom, prečo ho kardináli podpísali na prvom mieste. “Vzal som to správnym smerom,” povedal Diaz. “Nepôsobil som dobre. Musíte sa zamerať na to, čo môžete ovládať. Musím sa pripraviť a musím pracovať dvakrát toľko. “

Makeup.

Diaz si vzal na seba, aby sa naučil angličtinu, využíval vyučovanie a sprostredkoval organizáciu Cardinals ponúkaný. Zamiloval sa do filmov, najmä do akčných, pretože tam bol menej dialógu a on by mohol zdvihnúť pozemok ľahšie. Komunikácia so svojimi trénermi a spoluhráčmi je dôležitá pre Diaz, ktorý je ženatý a očakáva svoje prvé dieťa. Stratil strach z hovoru na poli a v klubovni a získal dôveru.

Je stále prácou.Matheny miluje svoje zručnosti, inštinkty, dvojstupňový prístup, silu a loptu do hry. Diaz má desať chýb, ktoré sú viazané na vedenie v majore, ale on tiež urobil zlaté rukavice esque hry, ukazujúce jeho rozsah. Shortstop Jhonny Peralta, ktorý mal operáciu palca, sa chystá ísť na rehabilitáciu , Kardinálovia budú mať na svojom návrate určité rozhodnutia o situácii, situácia, ktorú si Mozeliak opisuje ako “dobrý problém, ale problém.” Jeden zo St Louis musí vyriešiť, podobne ako nepriateľské džbánky ešte potrebuje zisti Diaz. On o tom nerozmýšľa. On je najmenej dojem, ktokoľvek tým, čo urobil tak ďaleko.

“Toto je najlepší baseball na svete,” povedal Diaz. “Ak začnete premýšľať o štatistikách, stratíte zameranie. Len si myslím, čo mám robiť dnes? “

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s