Ešte dlhá cesta, aj napriek nedávnemu ženskému športovému tlaku, hovorí, že koučovanie je skvelé

Koučingový guru Ric Charlesworth je obozretný z motívov hlavných športových orgánov v Austrálii, pretože posilňujú profesionálne preteky žien.

AFL je pripravená pripojiť sa ku kriketovej Austrálii (WBBL) a futbalovej federácii Austrálie (W-League) pri podpore pre ženy ligy, zarábať peniaze, ale veľký hokej Charlesworth, ktorý viedol Hockeyroos k back-to-back Olympijských zlatých medailí, varoval, že musia byť v ňom z pravých dôvodov, skôr ako len skákanie na trend uchopiť vlastnú propagáciu alebo money.Australian ženské kriketové tímu členov podal významné zvýšenie platov Čítať viac

Dúfam, že ich motivácia nie je len o image alebo komerčnom zisku, “povedal Charlesworth, ktorý sa v pondelok stal dôstojníkom recepcie Austrálie. “Sú naozaj oddaní ženskej hre?Budeme musieť čakať a uvidíme. “Kriket Austrálskeho WBBL bude mať v tomto roku zvýšených 12 zápasov, z toho 10 na hlavnom kanáli siete Ten a AFL bude v budúcom roku spustiť vlastnú ženskú súťaž, s najmenej ôsmimi tímami nastavenými na zosúladenie s klubmi AFL. Austrálsky Jillaroos v Rugby League tiež testoval Unibet bonus proti televíznemu vysielaniu na Novom Zélande minulý mesiac, zatiaľ čo Futbalová federácia Austrália predstavila dvojitú záhlavie Socceroos s zápasmi Matildas.A zatiaľ čo Charlesworth privítal vývoj, ktorý je príčinou toho, že vysielatelia vidia viac možností v ženskom športe, povedal, že práca vôbec nie je hotová.

“V elite ženských športoch sa dosiahol dobrý pokrok hluku z futbalu, kriketu a futbalu o rozšírených súťažiach a budovaní cesty na najvyššiu úroveň, “povedal Charlesworth, ktorý je veľvyslancom pre austrálsku asociáciu pre ženské a rekreačné aktivity.

” Tieto zisky nie sú ľahko vyhraté a pokrok musí byť reálny a trvalý. Ale to nie je dostatočne rýchlo alebo dostatočne veľké. Stále sme ďaleko od rýchlosti, keď máme plné uznanie ženám v športe.Hracie pole je stále naklonené. “Charlesworth, ktorý takisto pracoval vo vysokej výkonnosti s AFL klubom Fremantle a hral 47 zápasov kritiky prvej triedy pre západnú Austráliu, vyzval na zvýšenie počtu žien vo Unibet vyšších a vedúcich pozíciách role v športových kluboch. “Musíme sa zbaviť týchto historických stereotypov a šovinistického prostredia, ktoré existuje na všetkých úrovniach spoločnosti a športu,” povedal. “Máme ešte dlhú cestu.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s