Chikito bol vychovaný v klube “Almirante Brown”

Chikito bol vychovaný v klube “Almirante Brown”, najbližšie k svojim rodným miestam. Ale urobiť si kariéru v provinčnom klube je ťažké – musíte ísť buď do Buenos Aires s predmestiami, alebo do Rosario. A mladý muž bol povolaný do kategórie “Racing” – jeden zo šiestich “ekipos grandees” (skvelé tímy) Argentíny. Sergio vo svojom detstve sa obával o “Boca Juniors”, kde hral jeho idol Carlos Navarro Montoya, prezývaný El Mono (Monkey). Ale “Racing” je tiež dobrou voľbou. Najmä preto, že brankári trénovali majstra sveta – 1978 Ubaldo Filol. Ktorý z mnohých dôvodov robil Romero, čo sa stal.

Louis van Gaal

Skutočne ukázať svoje zručnosti Sergio zriedka – pre “Racing” hral menej ako tucet stretnutí a neudelal to najlepšie. Čím neočakávanejšia bola pozvánka na holandský “Alkmaar”. 20-ročný Romero najprv podpísal zmluvu a až potom si položil otázku: “Prečo?”. Spôsoby ústupu však boli prerušené. Dobrý deň, ďaleko od Európy, ahoj, Holandsko. A ahoj, Louis van Gaal.

Stumpman, lenivý, priemernosť. Ako sa rozvíjala kariéra Sergio Romera? Foto: Nezávislý, Slnko

Vďaka bývalému “Barcelone” van Gaal mal v Argentíne démonickú reputáciu. Zdá sa, že cíti také nepriateľstvo voči argentínom, že nemôže jesť. Ukázalo sa však, že Van Gal nepije krv argentínskych detí. Tento krutý strýc s červenou tvárou srdečne pozdravil Chikita a povedal mu: “Vidíš tú bránu? Mali by byť vaše. Ale nezabudnite, že si to dvaja ľudia myslia. ” Dvaja chlapci – tmavohnedý Holanďan Boy Waterman a austrálsky Joey Didulic. Romero bol na zozname len tretí.

Holandský šampionát je veľmi zvláštnym turnajom pre brankárov. Existuje veľa diel, aj keď hráte v “veľkých troch” – “Ajax”, PSV alebo “Feyenoorde”. A pre stredného brankára klubu, ktorý bol považovaný za “Alkmaar”, jeden rok v ére sa dá počítať za dve.

“Vypadni odtiaľ, chaotický. Tvoje meno nie je boj, ale Görl, “kričal van Gaal k Watermanovi, ktorý bol rozrušený jeho chybou. “Joey, teraz ste hlavným brankárom. A vy, chlpatý, pripravte sa. Sedíš na lavičke. ” Keď Didulitsa nakosyachil, brána bola Romero. A okamžite priniesol pokutu v hre s “Herakles”. Ale Van Gaal ho neodviedol, nič mu nepovedal. Len som ho posadil do skladu. Ale v druhom kole opäť dal do brány mladého argentína. A koniec majstrovstiev už odohral Romero. Doma bola ocenená a Chikito začal pozývať olympijský tím v Argentíne. V auguste 2008 vyhrali Argentínci turnaj v Pekingu a Sergio sa vrátil do Alkmaaru so zlatou medailou. Začal turnaj ako náhradník, ale bol zranený Oscarom Ustariom a Romero sa nezbavil. Van Gaal sa srdečne stretol s olympijským šampiónom a naznačil, že s tímom je potrebné niečo vyhrať.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s