Stumpman, lenivý, priemernosť. Ako sa rozvíjala kariéra Sergio Romero

Stumpman, lenivý, priemernosť. Ako sa rozvíjala kariéra Sergio Romero
Ako sa hrať “MU”, ale že je bežné v Argentíne.

Romero len tridsať, a on už hral v dvoch majstrovstvách sveta, vyhral olympijský turnaj. Chiquita (The Kid), ako často je meno Sergio doma, hral v cieli pre Argentínu viac hier ako majstri sveta Ubaldo Fillol a Nery Pumpido. A viac ako hrdina majstrovstiev sveta 90 Sergio Goikoechea. Je všeobecne držiteľom rekordov medzi všetkými argentínskymi brankárami v počte zápasov pre národný tím. Takmer sto sa rozbehlo. Ak národný tím Argentíny sa stane majstrom sveta, Chiquita sa zapíše do histórie ako najväčšia brankárov v krajine.

Stumpman, lenivý, priemernosť. Ako sa rozvíjala kariéra Sergio Romero
Foto: Nezávislý, Slnko

A nemožno povedať, že súčasné argentínskeho futbalu v chudobných likviduje talenty. Čo je, napríklad, zlý Geronimo Rudder z Real Sociedad? Vzácny klub by odmietol Nauela Guzmana alebo Augustina Markesina. Obaja hrávajú v Mexiku – v “Tigres” a “America”. Vyzerá to dobre v bráne, “Boca Juniors ‘Guillermo Sara. Môžete pokračovať v tomto zozname, ale pri bráne argentínskeho národného tímu hrá Sergio Romero, ktorý je už päť rokov, ale je centrálna voči jeho klubu. Presnejšie povedané, v kluboch, na Chiquita som sedel na lavičke v “Sampdoria”, urobil to isté v “Monaco” a pre tretí rok spokojný s rolou druhého brankára, “Manchester United”.

Pozvaní Diego Maradona, málo známa domáci brankár náhle tí, ktorí sa rozhodli napadnúť brankára po mnoho rokov. Zmenené tréneri, zmenila sa Chiquita – sú preč, a vlasy po ramená, a frivolné africké vrkôčiky. On sa stal slušným a pokojným. A vo vhodnosti jeho pozvania do národného tímu pochybuje iba Sergio Goikoechea. Možno je to len hlodať žiarlivosť, pretože to je menovec ju urazí počtu zápasov za národný tím.

Argentinskí brankári neboli nikdy považovaní za nespoľahlivých. Ale vždy im niečo chýbalo. Čo dal svah hovoriť v štýle Gogol Agafi Tihonovny: Teraz, ak mobility Ubaldo Fillol držať veľkosť Nery Pumpido, ale k nemu Ugo Gatti odvaha, pokoj a odpoveď Luis Islas Sergio Goicoechea … zdalo ideálne brankára Carlos Roa. Ale ukázal sa, že je sektár, ktorý očakával skorý koniec sveta, a tak si kazil svoju kariéru. A konečne bol nájdený vzorec ideálneho brankára pre národný tím Argentíny. Jediná dobrá vec, ktorú urobil Diego Maradona ako tréner.

Sergio žil na severe Argentíny, v blízkosti známych vodopádov Iguazu. Spolu so staršími bratmi hral basketbal, ale postrádal rast – odtiaľ znie prezývka Kid. Potom zamával na deväťdesiat dva metrov. Futbalista Romero bol v mnohých ohľadoch náhodou. Prešiel som do tréningu – páčilo sa mi to. Hral som prvý v strede, a potom v záujme tímu bol v bráne. A znova sa mi to páčilo.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s